Supplement Exhibitions and Trade Fairs in Hospodářské noviny

According to Fields

Field list: Gallery, Exhibitions

  ( Page 2 / 72 )  

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NOVOMĚSTSKÉ RADNICE

9.3. - 9.3.2020

czePraha - Novoměstská radnice Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné. V roce 2020 se prohlídek bude konat dvanáct.

TIME OUT OF MIND MIND OUT OF TIME / GLASS

7.3. - 7.6.2020

czeHumpolec - Zóna umění 8smička Exhibition of free, functional, historical and contemporary glass from both established and emerging artists. The main selection criterion is the exhibits’ ability to interpret and illustrate more general topics related to the history and development of glassmaking.

HEALTH AND ESOTHERICS LIBEREC

6.3. - 8.3.2020

czeLiberec - MCU Koloseum International festival

JAROSLAV PAPOUŠEK - BEZE STÍNŮ

4.3. - 29.3.2020

czePraha - Galerie kritiků, Palác Adria Výstava obrazů

HOLLARKA 100

4.3. - 22.3.2020

czePraha - Novoměstská radnice Výstava se koná ke stoletému výročí založení školy 1920 - 2020. V retrospektivní prezentaci Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara zde bude představena především malba, kresba, volná a užitá grafika vytvořená studenty od současnosti až do šedesátých let minulého století. Nebudou chybět ani dobové fotografie ze školních akcí, nebo přímo z odborné výuky

MARTIN STRANKA / DECHEM

3.3. - 31.3.2020

czePraha - Galerie Mánes Výstava fotografií

DOKOPYDANIE / SLOVENSKÁ ASAMBLÁŽ

26.2. - 27.6.2020

czePraha - Galerie Smečky Rozsáhlý soubor děl takřka 40 autorů různých generací – od nestorů slovenského umění až po mladou generaci.

FRANTIŠEK SKÁLA / TWO YEARS’ VACATION

26.2. - 9.5.2020

czeBrno - Fait Gallery Exhibition presents paintings created during authors two year stay on a deserted island. Figural canvases of non-standard shapes and bright colors, together with objects of various dimensions, reflect dreams, visions, memories, and other themes.

SPECTACULARE

23.2. - 18.4.2020

czePraha - různá místa Festival propojuje hudbu, která je páteří celého festivalu, s dalšími formami vizuálního umění (film, divadlo, videoart, videomaping či fotografie). Cílem je prezentovat nejnovější trendy na poli audio-vizuální kultury.

JAN MERTA MUZEUM

22.2. - 14.6.2020

czePraha - Museum Kampa Exhibition presents a collection of paintings from a series of portraits, landscapes, and events, which have not been previously exhibited in Prague.

SMETANA DAYS

18.2. - 26.3.2020

czePlzeň - různá místa International multi-genre music festival

WATER

7.2. - 22.3.2020

czePraha - Galerie Věda a umění AV ČR Smyslem výstavy je, aby příchozí přiměla k zamyšlení, jak se naše společnost k vodě chová, zda s ní neplýtvá, jak moc ji znečišťuje, ale i nad tím, co pro ochranu vodních zdrojů může udělat každý z nás. Návštěvníci se seznámí s přirozeným koloběhem vody v přírodě a s rolí člověka, kterou v něm zaujímá. Dozví se, jakým způsobem si člověk vodu z přírody bere, jak ji používá a v jakém stavu ji do přírody vrací. Zjistí rozdíl mezi úpravou pitné vody a čištěním odpadních vod a dozví se mnoho zajímavého o znečištění vodních zdrojů a hospodaření s vodou. Seznámí se i s informacemi o působení vody v krajině, mj. kolik vody je schopna zadržet půda, jak voda z krajiny odtéká, kolik se jí vypaří, ale také jak se měří srážky. Dva prostorové modely názorně přiblíží koloběh vody v přírodě, ale i cestu vody při využívání člověkem. V počítačovém koutku si návštěvníci budou moci sestavit vlastní srážko-odtokový model, který převádí atmosférické srážky (dešťové i sněhové) na odtok povodí. Zájemci si definují vlastní model a pokusí se přiblížit reálnému stavu. Součástí výstavy bude reálná automatizovaná terénní meteorologická stanice, různé měřicí přístroje a čidla používané při hydrometeorologických předpovědích (např. vlhkoměry, tenzometry, anemometry, srážkoměry aj.) a exponáty znázorňující různé typy znečištění zdrojů pitné vody, a to přírodního i antropogenního původu.

MICHAL NAGYPAL - KALAMITY

6.2. - 5.3.2020

czePraha - Nová galerie, Balbínova 26  Exhbition

DAVID MOJEŠČÍK

31.1. - 15.3.2020

czePraha - Galerie Václava Špály Výstava plastik z aktuální tvorby autora

POP-ART!

29.1. - 15.3.2020

czePraha - Chodovská tvrz Prodejní výstava děl nejslavnějších představitelů pop-artu - Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Jim Dine, Robert Indiana, Jasper Johns, Allen Jones, Robert Rauschenberg a dalších.

  ( Page 2 / 72 )