Supplement Exhibitions and Trade Fairs in Hospodářské noviny

Current Events

  ( Page 2 / 10 )  

JIŘÍ DAVID: I’M HERE

17.1. - 30.3.2020

czePraha - Centrum současného umění DOX With his typical verve and emotional investment, David rediscovers the world of poetry in painting – and painting in poetry.

Currently held

LUBOMÍR PŘIBYL: FROM LINES TO THE SPACE

18.1. - 22.3.2020

czePraha - Museum Kampa The present inextensive exhibition at the Kampa Museum focusing on Přibyl’s works from the turn of 1960s presents the crucial period of the artist’s creative activity.

Currently held

MICHAËL BORREMANS. THE DUCK

22.1. - 12.4.2020

czePraha - Galerie Rudolfinum Exhibition of Belgian painter whose work is characterized by a worryingly strong psychological moment. Although his pictorial themes are often associated with latent violence, they excel in their extraordinary beauty.

Currently held

GREETINGS FROM VELTRUS - time old postcards of the castle and park Veltrusy

25.1. - 31.3.2020

czeVeltrusy - Zámek  Exhibition of old postcards and period attributes

Currently held

FUTURE GATE

29.1. - 5.4.2020

czePraha (29.1.-2.2.), Brno.(5.-9.2.), Šumperk (15.-16.2.), Plzeň (3.-5.4.) Sci-fi film festival. Like every year, we present time-proven classics as well as novelties and newly also documentary films, workshops, a spectacular concert, or a discussions with interesting guests.

Currently held

POP-ART!

29.1. - 15.3.2020

czePraha - Chodovská tvrz Prodejní výstava děl nejslavnějších představitelů pop-artu - Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Jim Dine, Robert Indiana, Jasper Johns, Allen Jones, Robert Rauschenberg a dalších.

Currently held

DAVID MOJEŠČÍK

31.1. - 15.3.2020

czePraha - Galerie Václava Špály Výstava plastik z aktuální tvorby autora

Currently held

MICHAL NAGYPAL - KALAMITY

6.2. - 5.3.2020

czePraha - Nová galerie, Balbínova 26  Exhbition

Currently held

WATER

7.2. - 22.3.2020

czePraha - Galerie Věda a umění AV ČR Smyslem výstavy je, aby příchozí přiměla k zamyšlení, jak se naše společnost k vodě chová, zda s ní neplýtvá, jak moc ji znečišťuje, ale i nad tím, co pro ochranu vodních zdrojů může udělat každý z nás. Návštěvníci se seznámí s přirozeným koloběhem vody v přírodě a s rolí člověka, kterou v něm zaujímá. Dozví se, jakým způsobem si člověk vodu z přírody bere, jak ji používá a v jakém stavu ji do přírody vrací. Zjistí rozdíl mezi úpravou pitné vody a čištěním odpadních vod a dozví se mnoho zajímavého o znečištění vodních zdrojů a hospodaření s vodou. Seznámí se i s informacemi o působení vody v krajině, mj. kolik vody je schopna zadržet půda, jak voda z krajiny odtéká, kolik se jí vypaří, ale také jak se měří srážky. Dva prostorové modely názorně přiblíží koloběh vody v přírodě, ale i cestu vody při využívání člověkem. V počítačovém koutku si návštěvníci budou moci sestavit vlastní srážko-odtokový model, který převádí atmosférické srážky (dešťové i sněhové) na odtok povodí. Zájemci si definují vlastní model a pokusí se přiblížit reálnému stavu. Součástí výstavy bude reálná automatizovaná terénní meteorologická stanice, různé měřicí přístroje a čidla používané při hydrometeorologických předpovědích (např. vlhkoměry, tenzometry, anemometry, srážkoměry aj.) a exponáty znázorňující různé typy znečištění zdrojů pitné vody, a to přírodního i antropogenního původu.

Currently held

PŘÍBĚH ŽELEZA

14.2. - 21.6.2020

czeZlín - Muzeum jihovýchodní Moravy Výstava o historii výroby a zpracování železa od pravěku po současnost a o experimentálních tavbách

Currently held

SMETANA DAYS

18.2. - 26.3.2020

czePlzeň - různá místa International multi-genre music festival

Currently held

LINE, LIGHT, SHADE

18.2. - 17.5.2020

czePraha - Schwarzenberský palác Selected Masterpieces of European Prints and Drawings

Currently held

MALÁ INVENTURA

20.2. - 29.2.2020

czePraha - různá místa + další města v podzimních termínech Showcase of the most significant projects in the field of new theatre that were created in the independent theatre scene over the last year.

Currently held

MATĚJSKÁ POUŤ

22.2. - 13.4.2020

czePraha – Výstaviště Holešovice 

Currently held

MNOHOZNAČNOST STRUKTUR / DYNAMIKA SIL: OKRUH VÝTVARNÍKŮ MUSEA KAMPA PRACUJICÍ S KONKRETNÍM UMĚNÍM A JAZYKEM GEOMETRIE.

22.2. - 25.5.2020

czePraha - Museum Kampa Exhibition presents a collection of paintings from a series of portraits, landscapes, and events, which have not been previously exhibited in Prague.

Currently held

  ( Page 2 / 10 )  

Před návštěvou akce je nutné OVĚŘIT SI DATUM A MÍSTO konání přímo na webových stránkách veletrhu nebo u pořadatele. Správce portálu veletrhyavystavy.cz neručí za správnost a úplnost poskytnutých informací.