Supplement Exhibitions and Trade Fairs in Hospodářské noviny

Current Events

  ( Page 2 / 12 )  

ZDENĚK SÝKORA / MOJE PŘÍRODA

5.2. - 6.4.2019

czePraha 1 - Galerie Zdeněk Sklenář – Schönkirchovský palác 

Currently held

VLADIMÍR KOPECKÝ. STŘET BAREV

5.2. - 2.6.2019

czePraha - Museum Kampa Významný sklář a malíř Vladimír Kopecký začal svoji uměleckou dráhu v padesátých letech 20. století, kdy se podílel na fenomenálním úspěchu československého pavilonu na EXPO ’58 v Bruselu; v dalších letech vytvořil řadu realizací i samostatných uměleckých děl, zastoupen je v prestižních domácích i zahraničních veřejných i soukromých sbírkách. V Museu Kampa je představena kolekce děl z posledních dvou let – celá instalace je pojata jako jedno velké autorské dílo.

Currently held

NATURE - FUTURE

8.2. - 12.4.2019

czePraha - Galerie Věda a umění Akademie věd ČR Plants of the future

Currently held

PRAHA BYLA KRÁSNĚJŠÍ NEŽ ŘÍM. Angelo Maria Ripellino Storia Della Poesia Ceca Contemporanea - Dějiny současné české poezie

9.2. - 12.5.2019

czePraha - Museum Kampa Výstava narativní a zároveň lehce didaktickou formou podobně jako Ripellinova kniha představí souvislosti české literatury a umění první poloviny 20. století na příkladu díla osobností významných jmen, o nichž Ripellino pro své krajany psal.

Currently held

KUNA NESE NANUK

9.2. - 12.5.2019

czeHumpolec - Zóna umění 8smička Výstava zaměřená na to, jak si výtvarníci hráli s písmeny abecedy a zkoumali hranice mezi slovem a obrazem, případně kterak písmo využívali k zesílení vizuálního účinku. K vidění budou díla Dalibora Chatrného, Bohumily Grögerové, Jiřího a Běly Kolářových či Jána Mančušky nebo skupiny Rafani.

Currently held

SPECTACULARE

14.2. - 3.4.2019

czePraha - různá místa Festival propojuje hudbu, která je páteří celého festivalu, s dalšími formami vizuálního umění (film, divadlo, videoart, videomaping či fotografie). Cílem je prezentovat nejnovější trendy na poli audio-vizuální kultury.

Currently held

ŠÍLENÝ HEDVÁBNÍK. ZIKA & LÍDA ASCHER: TEXTIL A MÓDA

15.2. - 15.9.2019

czePraha - Uměleckoprůmyslové muzeum Výstava odkrývá příběh u nás zapomenutých pražských rodáků Ziky Aschera a jeho manželky Lídy, jejichž osobní i profesionální životy se odehrávaly na pozadí dramatických dějin 20. století. Po odchodu z Československa v roce 1939 se jim podařilo vybudovat v Londýně úspěšnou firmu specializovanou na oděvní látky. Z textilií firmy Ascher vytvářeli své kolekce módní domy francouzské, stejně jako britské a italské například Dior, Balenciaga, Lanvin, Cardin , Y. S. Laurent, Paterson, Sassoon nebo Fabiani.

Currently held

FRANTIŠEK KRETZ A ALICE MASARYKOVÁ

15.2. - 15.9.2019

czePraha - Národopisné muzeum, Letohrádek Kinských Výstava představí návštěvníkům sbírky lidového oděvu, textilu, výšivek, lidové keramiky a kraslic, které získal František Kretz, sběratel, novinář, etnograf a první ředitel Slováckého muzea v Uherském Hradišti, nejen pro Národní muzeum, ale i pro výzdobu interiérů Pražského hradu. Na výzdobě Hradu se podíleli také architekt Josip Plečnik a Alice Masaryková, dcera prezidenta T. G. Masaryka. Návštěvníci se také podrobněji seznámí s ústředními postavami výstavy – Fratiškem Kretzem a s Alicí Masarykovou.

Currently held

PIXAR - 30 YEARS OF ANIMATION

15.2. - 26.5.2019

czePraha - Výstaviště Holešovice - Křižíkovy pavilony A spectacular exhibition of artwork from one of the most renowned animation studios in the world - Pixar. The exhibition will present archival as well as newer works from the famous studio in a showcase that lets visitors take a look under the hood at how Pixar makes its films.

Currently held

MILOŠ JIRÁNEK - TICHÝ HLAS

20.2. - 5.5.2019

czeZlín - Krajská galerie Výběrová retrospektiva tvorby významného českého malíře, literáta a výtvarného kritika Miloše Jiránka (1875-1911).

Currently held

MATĚJSKÁ POUŤ

23.2. - 22.4.2019

czePraha – Výstaviště Holešovice 

Currently held

SMETANA DAYS

28.2. - 28.3.2019

czePlzeň - různá místa International multi-genre music festival

Currently held

400 ASA : PHOTOGRAPHS

1.3. - 8.9.2019

czePraha - Veletržní palác Alžběta Jungrová, Antonín Kratochvíl, Karel Cudlín, Jan Dobrovský, Tomki Němec, Jan Mihaliček, Martin Wágner. Výstava představuje každého z autorů monotematicky, to znamená výsekem z jediné části jeho tvorby, ve všech případech mnohem rozsáhlejší.

Currently held

MOVING IMAGE DEPARTMENT #10: BASED ON REAL EVENTS

1.3. - 28.7.2019

czePraha - Veletržní palác The 10th chapter focuses on investigating the unsettling genesis of fiction and post-truth, and the lure of fabrication. Here the borderlines of the documentary and fictitious are blurred leading towards a new construction of the real conceived as a troubled hybrid of the factual and imaginary.

Currently held

INTRODUCING VIKTOR DEDEK: THE PLACE OF FAMILY

1.3. - 28.7.2019

czePraha - Veletržní palác Dedek’s new project, especially developed for the Trade Fair Palace’s Presidential Lounge and entitled The Place of Family / Místo rodiny, is a topography of a (biographical) utopia, scripted by a childhood memory and filtered by a social apparatus of educational progress.

Currently held

  ( Page 2 / 12 )  

Před návštěvou akce je nutné OVĚŘIT SI DATUM A MÍSTO konání přímo na webových stránkách veletrhu nebo u pořadatele. Správce portálu veletrhyavystavy.cz neručí za správnost a úplnost poskytnutých informací.